Duben 2017

Nikdy nesuď lidi

4. dubna 2017 v 15:15 Nikdy nesuď lidi
Nikdy nesuď lidi
Eliška, Vojta

Nenávist
Vojta je průměrný student jako každý jiný. Ale jeho rodina byla chudá a tak byl rád, že alespoň může chodit do školy. Neměl tam sice žádný kamarády, ale učení ho bavilo. A tak rodičům dělal pořád radost. Byl mezi nejlepšíma ve škole. Nikdy s ničím neměl problem, až někdy na šikanu. Ale byl už zvyklý. Šikanovala ho jedna parta holek, kterou neměl Vojta moc rád, protože si o sobě myslely, že jsou něco víc než ostatní. Ale nebyly vůbec chytré.

Doučování a konec šikany
A proto se paní učitelka rozhodla, že si jednu z nich vybere a néchá jí ať se doučuje. Nevybírala dlouho stačilo se kouknou jen na známky a bylo jasné, že to bude Eliška. Ona jako jediná propadala z nějakého předmětu. Paní učitelka věděla, že Vojta je moc chytrý, tak mu jí dala ať jí doučuje. Vojta s tím nesouhlasil, protože nemohl doučovat toho kdo ho šikanuje a koho nesnáší. Ale neměl na vybranou. Ani Eliška s tím nesouhlasila. A tak na doučování chodila naštvaná a ke všemu ještě pozdě. Postupem času už jim to nevadilo zvykli si, že to tak prostě musí být. Doučování už nebylo jako za trest. Docela se i u toho pobavili. Stali se z nich i přátelé. A Vojtova šikana skončila.

Nemoc
Ovšem Eliška nevěděla jednu podstatnou věc, no nikdo o tom nevěděl. Vojta o tom taky nikde neříkal, věděla to jenom jeho rodina. Eliška si toho ale všimla a začala se ho vyptávat " Co se děje?!" Vojta jí to nechtěl říct, ale ona se ptala pořád. Vojta byl totiž nemocný. Měl totiž vrozenou vadu srdce. Elišku to zasáhlo, nikdy před tím si toho nevšimla.

Nemocnice
Jednou na jejich doučování se něco stalo. Vojta z ničeho nic omdlel a přestal dýchat. Eliška nevěděla jak se má zachovat v této situaci a tak volala ambulanci a čekala u něj až přijede. Bála se, že stratí svého kamaráda. Ambulance to neměla tak daleko a tak tam během 15 minut přijela. Naložili Vojtu do záchranky. Elišku vzít nechtěli, nebyla totiž z jeho rodiny a tak musela zavolat rodičům, aby jí dovezli do nemocnice. V nemocnici Eliška čekala s jehou rodinou na výsledky. Strávili tam celou noc. Doktoři jim pak oznámili, že to vypadá, že se z toho dostane, ale ještě to nebylo tak jisté. Když byl Vojta po operaci mohli se na něj jít podívat rodiče. Byli smutný, báli se, že příjdou o svého syna. Eliška se mohla jít podívat až druhý den. Vojta byl při vědomí a byl moc rád, že se na něho přišla podívat. Elišce bylo ale do breku, když ho tam spatřila jak tam leží. On se na ní ale usmál a řekl " To bude dobrý." Za týden už ho pustili z nemocnice.

Smrt
Musel teď být opatrnější a nesměl se rozčilovat. Jednou šel domu z doučování s Eliškou. Rozloučili se před školou. Oba se těšili až se zítra zase sejdou. Vojta šel domů a přetížilo se mu, ale myslel si, že je jen unavaný ze školy a tak šel dál. Zbývalo mu pár metrů a byl doma. Ale domů už nedošel. Vojta bohužel u sebe nikoho neměl. Po druhý už to nezvládl a umřel. Jeho rodiče ho našli asi o hodinu díl. Mysleli si totiž, že se s Eliškou doučují o trochu díl. Ale pak už jim to bylo podezdřelé a šli ho hledat. Našli ho pár metrů od domu. Jeho mamka chtěla zavolat ambulanci, ale oba rodiči už věděli že je pozdě. Druhý den pak přišli do jeho školy. Oznámili to ředitelovi a Elišce. Nemohla tomu uvěřit. Vždyť se včera ještě doučovali. Bohužel už s tím nikdo nemohl nic udělat. O dva týdny pozdě se konal pohřeb. Který byl smutný pro každýho kdo přišel. Všichni se s ním rozloučili. Nejhůř to nesla Eliška. Ale časem pochopila, že už nikdy nemá předem soudit lidi, který vůbec nezná.

KONEC